Materiały Używane w Produkcji

Jakość produktów stomatologicznych w dużej mierze zależy od materiałów, z których są one wykonane. W Scan Lab Spieki z pełnym zaangażowaniem podchodzimy do wyboru surowców wykorzystywanych w naszej produkcji. Zależy nam na tym, aby pacjenci naszych klientów mogli cieszyć się nie tylko precyzyjnie wykonanymi, ale również trwałymi i bezpiecznymi produktami. Dlatego wykorzystujemy wyłącznie materiały najwyższej jakości.

Bego Mediloy S-Co

Nasze produkty są wytwarzane z BEGO Mediloy® S-Co, zaawansowanego stopu chromowo-kobaltowego dostarczanego przez BEGO. Stop ten znany jest z doskonałej zgodności mechanicznej i biokompatybilności, dzięki czemu nasze produkty są bezpieczne i wygodne w użyciu.

Mediloy S-Co to specjalny stop dentystyczny na bazie kobaltu, którego głównymi składnikami są kobalt, chrom i molibden, stworzony w oparciu o wieloletnie doświadczenie firmy Bego, został opracowany specjalnie do procesu selektywnego topienia laserowego. Dzięki unikalnemu składowi stop BEGO Mediloy® S-Co charakteryzuje się doskonałą odpornością na korozję, wysoką twardością i zdolnością do zachowania swojej struktury nawet w ekstremalnych warunkach. Co więcej, jest niezwykle homogeniczny gwarantując jednorodną strukturę spieku i biokompatybilny, co czyni go idealnym materiałem do produkcji wszelkiego rekonstrukcji dentystycznych.

Wykorzystanie BEGO Mediloy® S-Co w naszym procesie produkcyjnym pozwala na stworzenie bardzo stabilnych konstrukcji o dużych rozpiętościach dzięki wysokiej wytrzymałości na zginanie i rozciąganie. Wytworzone w Scanlab Spieki podbudowy koron i mostów, wkłady korono-korzeniowe oraz belki implantologiczne, belki retencyjne i inne konstrukcje nie tylko doskonale spełnią swoje funkcje, ale również są bezpieczne oraz bardzo komfortowe dla pacjenta dzięki niskiej przewodności cieplnej (wrażliwość na ciepło/zimno).

Zastosowanie stopu BEGO Mediloy® S-Co gawarantuje najwyższe możliwe bezpieczeństwo przed alergią dzięki biokompatybilnym i odpornym na korozję materiałom – wolnym od niklu, kadmu i berylu.

W Scan Lab Spieki, jakość i bezpieczeństwo są naszym priorytetem. Dlatego wykorzystujemy tylko sprawdzone i najwyższej jakości materiały, takie jak BEGO Mediloy® S-Co. To jeden z wielu sposobów, dzięki którym staramy się wypełnić oczekiwania naszych klientów i dostarczyć im produktów, które przekraczają standardy branży.

WŁAŚCIWOŚCI MATERIAŁU

Mediloy®S-Co

Skład chemiczny: Co63.9Cr24.7W5.4Mo5.0Si1.0 [%]
Stop stomatologiczny na bazie kobaltu do prac metaloceramicznych, typ 5
Wielkość ziarna 10 – 45 μm
Materiał Mediloy S-Co jest zgodny z ISO 22674 oraz ISO 9693

 • Zgodnie z normą ISO 22674 nie zawiera niklu, kadmu, berylu i ołowiu.
 • Gęstość

g/cm3

3 8,6

 • Moduł Younga

GPa

228/238

 • 0,2% granicy plastyczności (Rp 0,2)

MPa

1000/755

 • Wydłużenie przy zerwaniu (A5)

%

8/5

 • Twardość (HV10)

470/425

 • Kod barwy BEGO

8 (biały)

 • Współczynnik rozszerzalności cieplnej (WRC)

25 – 500°C, 10 -6 K -1 14,0/*13,7

 • *Wartość zmierzona po symulacji wypalania ceramiki
 • Ceramika do licowania

ceramika o odpowiedniej wart. WRC, np.: VITA VMK Master

 • Wypalanie tlenkowe

nie jest zalecane, lecz jeśli pożądane jest wypalanie kontrolne: 5 min. w temp.
900°C/preferowane w próżni

 • Maksymalna zalecana temperatura wypalania

980°C

 • Szybkość nagrzewania

zalecana maks. 55°C/min.